R³: Сергій, Ніна, Катерина Резніченко / живопис, графіка 16.02.2021-16.03.2021

Виставковий проєкт «R³» РЕЗНІЧЕНКИ: Сергій, Ніна, Катерина / ЖИВОПИС, ГРАФІКА – погляд у телескоп на три різні планети, кожна з яких має свою індивідуальну орбіту і гравітацію. І якщо мистецтвознавця порівняти із ювеліром, який має оцінити, вивірити, даруйте, зважити, то одразу повинен ствердити, що ми маємо справу з Коштовністю – справжньою і непідробною, яка викликає подив і захоплення. І якщо їхнє сьогоднішнє тріо алегорично перевести у світ дорогоцінних Самоцвітів, то я б визначив Сергія як Рубін, Ніну як Раухтопаз, а Катерину як Родоліт. Кожен із них самодостатній митець!
Творчість Сергія Резніченко справляє незабутнє враження! І хто лиш раз торкнеться її, той захворіє на особливу хворобу у світі мистецтва – Резніченко. Кожна його картина розкішна, наче слід важкої складки дорогого оксамиту, а «після смак» його картин – це сандал, мускус та щира амбра!..
І, хоча, Сергій Резніченко звертається до традиційних жанрів у творчості – ню, натюрморт. У Сергія вони завжди (!) сприймаються по-новому, але дуже впізнавано, індивідуально, сучасно. Особливим феноменом художника є те, що він ніколи не повторюється, навіть у своїх етюдах, скетчах-зарисовках. Кожен його твір сповнений внутрішньої спружиненої енергії, флеру еротизму та магнетизму.
Творчість Ніни Резніченко заворожує поєднанням дуальностей, часто здавалося б непоєднуваних речей – фігуративну та абстракції, і це, зважте, в одному творі. Її живопис – це завжди сплеск емоцій! Поєднання пастозної техніки з тонкими кольоровими вальорами, лісируванням, потьоками – всі ці прийоми додають «смаку».
Кожен свій твір Ніна Резніченко вибудовує дуже емоційно, і драматургія його дуже складна. Яскраві барви сприймаються зовсім по-іншому на тлі ускладненої сльоти. Набувають прихованих психологічних нюансів, пробуджують асоціації. Живопис Ніни Резніченко викликає відвертість і пробуджує щирі почуття.
Кажуть, що яблуко від яблуні далеко не падає, але Катерина Резніченко в своїй творчості «закотилася», мов на американських гірках від своїх батьків. І в цьому лише величезний Плюс! Адже молода мисткиня войовничо бунтуючи в своїх акварелях відкриває зовсім іншу грань Резніченків, зовсім не таких, якими ми їх знаємо.
Молоде покоління обирає несподіваний формат – традиційний портрет. Але як же це Свіжо і Неординарно!!! Кожне обличчя на акварелях Катерини Резніченко індивідуальне з проявом цілого спектру емоцій. Визначення кольору, чи то пак, його означення, є принципово важливим! Адже обрана гама перетворюється крізь сепію в Катерини Резніченко на маніфест індивідуальності, особистості, емоційного колапсу.
Автор тексту – мистецтвознавець Іван Дудич.